Mīts vai patiesība? Kas patiešām kaitē Tavām acīm?

Mīts vai patiesība? Vai tas ir pārāk tuvu, lai skatītos TV?

Televīzora skatīšanās pārāk tuvu ekrānam var kaitēt Tavām acīm? Mīts. Nav zinātnisku pierādījumu, ka acīm kaitīga būtu televīzora skatīšanās tuvu ekrānam. Tomēr, ja bērnam ir tendence to darīt, iemesls var būt tas, ka viņš ir tuvredzīgs. Jebkurā gadījumā ir vērts pārbaudīt acis.

Mīts vai patiesība? Vai tiešām skatīties uz sauli ir slikti?

Skatīšanās uz sauli patiešām kaitē acīm? Patiesība. Jūs nevarat skatīties uz tiešajiem saules stariem, jo UV stari var izraisīt nopietnas acu problēmas, pat aklumu. Pat saules aptumsuma laikā Jums nevajadzētu skatīties uz sauli – tas ir pat ļoti bīstami

Mīts vai patiesība? Šķielēšana bojā redzi?

“Tīši” šķielējot var sabojāt redzi? Mīts. Tiešām vecāki mēdza tā biedēt? Paldies Dievam, tā nav taisnība. Visticamāk, no tā tikai sāks sāpēt galva, taču nekas nopietnāks nenotiks.

Mīts vai patiesība? Lasīšana tumsā kaitē acīm?

Lasīšana tumsā kaitē acīm? Mīts. Šāda darbība var nogurdināt Jūsu acis un izraisīt galvassāpes, bet neradīs nopietnu ilgtermiņa kaitējumu. Tomēr acīm vislabāk ir tad, kad Jūs lasāt labi apgaismotā telpā – tad tās mazāk nogurst.

Mīts vai patiesība? Mākslīgie saldinātāji bojā redzi?

Mākslīgo saldinātāju izmantošana var padarīt acis vairāk jūtīgas pret gaismu? Patiesība. Daži mākslīgie saldinātāji, piemēram, ciklamāti, dažiem cilvēkiem patiešām var izraisīt redes traucējumus. Tomēr, šādi redzi var ietekmēt arī antibiotikas, zāles asinsspiediena samazināšanai, kontracepcijas līdzekļi, zāles pret diabetu un citi līdzekļi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jaunumi