Vai vienas dienas lēcas ir labas?

Patiesībā nevienas no kontaktlēcām nav “labas”- būtībā tās tomēr nepataisīs mūsu redzi labāku, un tas tomēr ir un paliek svešķermenis. Jautājumam vairāk vajadzēt skanēt- vai vienas dienas lēcas ir droši valkāt?

Jaunas lēcas vienas dienas lietošanai kopumā ņemot ir ļoti labas, gan skābekļa daudzuma un ūdens sastāva ziņā, tās ir acij draudzīgas.
Ar to mēs domājam, ja ievērojiet lēcu valkāšanas regularitāti, Jums nav sauso acu sindroms, un Jūsu acis kopumā ir normālā stāvoklī, tad vienas dienas lēcas valkāt ir droši.

Bet tomēr, Jums ir jāpatur prātā, ka kontaktlēcām tomēr ir tendence (vai tās ir vienas dienas vai vairāku dienu valkāšanai) tās tomēr mēdz piesaistīt putekļus, baktērijas un proteīnu atliekas. Visi šie faktori var novest pie acu iekaisuma rašanās. Radzenes infekcijas ir bīstamas, jo tās var atstāt nelielas ētas radzenē, kas var degradēt pat redzes asumu.

Vēl viena problēma ir, ja mazāk nekā vienas dienas laikā Jūsu acīm gūti veikt fokusēšanas funkciju, tām nav peitiekamā mitruma, tās grauž, ta sir nogurušas un sāp- tas nozīmē to, ka Jums varbūt ir sausās acs sindroms vai tām var sākt attīstīties konjuktivīts.

Vienas dienas kontaktlēcas īpaši piemērotas tiem cilvēkiem, kuri nevēlas uztraukties par kontaktlēcu kopšanu un to, ka vienā brīdī lēcu kopšanas šķīduma saturs būs iztērēts. Katru rītu varēsi sākt ar jaunu lēcu pāri, bet vakarā – izņemt un izmest tās. Vienas dienas kontaktlēcas īpaši iesakām aktīviem, steidzīgiem cilvēkiem ar dinamisku dzīvesveidu. Vienas dienas kontaktlēcas iesakām tiem lēcu lietotājiem, kuri saskaras ar acs alerģiskām reakcijām pēc ilgstošas viena kontaktlēcu pāra lietošanas, kā arī tiem, kuri lēcas lieto neregulāri, vai pirmo reizi vēlas pamēģināt – kā tas ir, lietot kontaktlēcas. Iesakām vismaz vienreiz nedēļā uztaisīt pauzīti- atpūtināt acis no lēcām! Rūpīgi tīrot un uzglabājot lēcas, Jūs sevi nepakļausiet nēkādiem acu saslimšanas vai iekaisuma riskiem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jaunumi