Pareiza briļļu kopšana

Kā pareizi jārūpējas par brillēm un kā tās pareizi jātīra? Brilles, kā visiem ir zināms, ir dārgas un trauslas, tāpēc par tām ir uzmanīgi jārūpējas. Taču, kā pareizi to izdarīt?

1. Glābājiet brilles futlārī. Mīksta vide pasargā stiklu, tāpēc uz tā nerodas skrāpējumi un netīrumi.

2. Nelieciet brilles uz galda vai citas cietas virsmas ar stiklu uz leju.

3. Neaizmirstiet brilles siltā vietā uz ilgāku laiku (piemēram uz mašīnas paneļa siltā, saulainā dienā), jo karstums var bojāt briļļu stikla virsmu. Krasa temperatūras maiņa var sekmēt briļļu stikla plaisāšanu, var rasties dažādi skrāpējumi, reizēm briļļu lēcas var izkrist.

4. Neatstājiet brilles uz vannas vai izlietnes malas, kosmētikas līdzekļu nokļūšana uz brillēm ar laiku var negatīvi ietekmēt lēcu virsmu.

5. Esiet uzmanīgi, lietojot smaržas un matu kopšanas līdzekļus, jo tajos esošās ķīmiskās vielas vai sabojāt briļļu lēcas.

6. Lai gan brilles ir viens no stilīgākjiem aksesuāriem, mēs neiesakam nēsāt brilles uz galvas, jo tādējādi tiek deformēties briļļu ietvars un mainās lēcas fokusa attālums. Brilles ar speciālām aukliņām varat nēsāt bez riska, nebaidoties, ka tās var nokrist, tomēr esiet uzmanīgi, jo briļļu ietvars ir trausls un to var viegli salocīt.

7. Ik pa laikam pārbaudiet skrūvītes briļļu sānos un pārliecināties, ka tās ir savā vietā un briļļu kājiņas ir kārtīgi piestiprinātas.

8. Vienkāršu briļļu remontu var veikt jebkurā optikas salonā. Diemžēl, kad ir radies bojājums uz stikla vai lēcas, briļļu remonts vairs nav iespējams.

Kā pareizi tīrīt brilles?
1. Ja ir iespējams, izmantojiet speciālu šķidrumu un maigu briļļu lupatiņu. Briļļu lupatiņu ik pa laikam vajadzētu arī izmazgāt (apmēram 40°C temperatūrā), tomēr nevajadzētu izmantot veļas mīkstinātāju vai pulveri, jo tas var atstāt traipus uz briļļu stikla.

2. Brilles nekad nevar tīrīt sausā veidā. Mazgājiet brilles ar tekošu vēsu ūdeni un neitrālu tīrīšanas līdzekli (acid- free). Uz rokām uzpiliniet vienu pilienu tīrīšanas līdzekļa, saputojiet to ar ūdeni un tad nomazgājiet briļļu stiklu. Pēc mazgāšanas nosausiniet brilles ar briļļu lupatiņu.

3. Tīrīšanai neizmantojiet etiķi, logu mazgājamo līdzekli vai citus sadzīves ķīmijas līdzekļus. “Elpošana” uz brillēm nav pietiekama stikla mitrināšana, tāpēc šādi tīrot brilles var tās tikai vēl vairāk sabojāt un saskrāpēt.

4. Briļļu tīrīšanai neizmantojiet papīra salvetes vai cita veida papīra lupatiņas, jo tās var saturēt mazas, cietas detaļas, kuras var saskrāpēt stiklu.

5. Ik pa laicam rūpīgi nomazgājiet briļļu ietvaru, jo kosmētikas līdzekļi var to sabojāt (it īpaši platsmasas).

6. Netīriet brilles ar apļveida kustībām, jo šādi Jūs varat saskāpēt savas brilles. Brilles tīriet virzienā no deguna uz uzacīm.

Mēs ceram, ka šie padomi būs Jums noderīgi.

Pateicamies C-Well lēcu piegādātājiem par iespēju dalīties šajos padomos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jaunumi