Kāpēc raustās acs plakstiņš? Laiks uzzināt!

Vai arī tu esi piedzīvojis “raustīšanos” vai “pulsēšanu”? Vairākums no mums ir piedzīvojuši šo kaitinošo sajūtu, tomēr jāsaka, ka tā ir pavisam nekaitīga.
Aplūkosim dažus iemeslus, kāpēc tas notiek.

1. Visbiežāk acs plakstiņš raustās, jo to izraisa stress. Iesākumā pamēģiniet kārtīgi izgulēties. Mūsu ķermenim (ieskaitot acis) ir vajadzīga atpūta. Ja jūtieties noguruši vai pagadījusies stresa pilna diena, pacentieties atrast pāris minūtes acu atpūtināšanai, meditācijai vai pastaigai.

2. Sauso acu sindroms. Sauss gaiss iekštelpās, garas stundas, ko pavadām pie dartora, bieži ceļojumi ar lidmašīnu, vecums utt. var izraisīt acu sausumu. Visi šie iemesli var izraisīt acu plakstiņu raustīšanos. Ieteikums – atpūtiniet acis. Izmantojiet mitrinošos acu pilienus, savukārt tie, kas nesā kontaktlēcas, izvēlieties papildu līdzekļus (piem. Rockwell, C-wetting eye drops).

3. Acs plakstiņu raustīšanos var izraisīt infekcijas un slīmības. Ja jūsu imūnsistēma ir novājināta, tad tas arī var izraisīt acs plakstiņu raustīšanos. Vitamīnu trūkums, magnija, kalcija trūkums ir visbiežāk sastopamais simptoms.

4. Alkohols, tabaka vai kafija ir vēl viens plakstiņu raustīšanos izsasucējs. Ja jūs to bieži novērojat, tad apdomājiet kādas no šo vielu vai izstrādājumu samazināšanu.

Lai kā arī nebūtu, acs plakstiņu raustīšanās netiek saistīta ar kādu nopietnu slimību. Tomēr retos gadījumos var būt aizdomas uz blefarospazmu. Tas ir sindroms, kas attiecas uz neiroloģiskām slimībām. Šis sindroms novērojams cilvēkiem, kuri sasnieguši 50-70 gadu vecumu. Šī slimība iesākas ar kairinošu sajūtu un jutibu gaismai. Zinātnieki vēl nav nonākuši pie viena lēmuma, kā ārstēt šo slimību. Tomēr ieteicams ir griezties pie ārsta, ka acu plakstiņu raustīšanās novērojama ilgāk par nedēļu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jaunumi