Kāpēc briļļu recepte nepielīdzinās lēcu receptei?

Kāpēc briļļu recepte nepielīdzinās lēcu receptei

Līga Lēca bieži saņem jautājumus par to vai ar briļļu recepti var pasūtīt lēcas? Diemžēl Līgai jāatbild, ka tas nav viens un tas pats?

Ja salīdzināsiet savu briļļu un lēcu recepti, tad ievērosiet, ka tās krasi atšķiras – viena recepte satur dažādus saīsinājumus, ko nesatur otra recepte. Arī jūsu korekcijas stiprums var būt norādīts citādāk, īpaši, ja tas ir lielāks par 4.00. Parasti, lēcu receptē ir mazāks stiprums, nekā briļļu receptē – piemēram, lēcu recepte -3.75, briļļu 4.00. Kas noticis?

Iemesls ir fizika un koncentrācija uz gaismu. Kontaktlēcas “sēž” uz acs un korekcija sākas no pašas acs virsmas, savukārt briļļu lēca atrodas apmēram 12 līdz 15 mm attālumā no acs. Izmēģiniet – pabīdiet brilles uz degungala pusi un atpakaļ tuvāk acīm, jūs sajutīsiet atšķirību. Ja brilles nav pie rokas, tad paņemiet palielināmo stiklu un pietuviniet, attāliniet no acīm – objekti izskatās daudz skaidrāki caur optisko lēcu. Šī principa dēļ briļļu un lēcu receptes atšķiras lielāku dioptriju gadījumā.
Ja optometrists jums izraksta recepti brillēm, tad attālums no acs līdz lēcai jau ir ierēķināts. Optometristi, izrakstot lēcu receptes izmanto īpašas tabulas, pēc kurām vadoties, konvertē brillēm domātās diotrijas uz diotriskajām lēcām. Ja jums ir astigmātisms un vēlaties izmantot tikai lēcas, tad optometrists izmantos vēl detalizētāku tabulu.

BC, DIA, CYL, AXIS, ADD – Ko tas nozīmē?

Jūsu kontaktlēcu recepte vienmēr ir atzīmēta ar atbilstošu lēcu diametru (Dia) un izliekumu (BC). Diametrs vai lēcas diametrs, receptē tiek norādīts (mērot no vienas lēcas malas līdz otrai). Lēcai jābūt precīzas formas, lai tā varētu kustēties pa acs virsmu un netraucētu šķīduma cirkulācijai. Parasti lēcas nav acu iekaisumu un sauso acu sindromu iemesls.

BC ir bāzes izliekums un pirmais lielums, kurš tiek mērīts ar keratometru. Atkarībā no kontaktlēcu tipa, optometrists aprēķina piemērotāko lēcas BC. Jo apaļāka ir jūsu acs, jo mazāks numurs parādīsies jūsu receptē.

Ja jums ir astigmātisms, tad jūsu lēcu receptē (arī priekš brillēm) papildus parādīsies CYL un AXIS. CYL nozīmē cilindrs. Vairākumam cilvēku ir izteikti apaļa redzene, tomēr dažiem tā var būt izteikti ovāla, kas nolemj to, ka skats var būt miglains un met ēnu. Cilindra apzīmējumam vienmēr tiek izmantots cipars ar pievienotu “+” vai “-” zīmi. Ja ir norādīts cilindrs, tad ievērosiet skaitli, kas apzīmē grādus vai AXIS (0 ° -180 °) apzīmējums.

ADD uzrādas receptē, ja jums ir nepieciešamība pēc multifokālām (progresīvajām) lēcām.

Kāpēc nevarat pasūtīt lēcas?

1. Ja neziniet konkrētu un precīzu diametru vai BC, tad visticamāk iegādāsieties nepareiza izmēra lēcas, kuras var “‘šļūkāt” vai būs bieži jāmaina. Lēcu pārpalikums nesaķer ar acs virsmu, savukārt pārāk mazas lēcas noklāj tikai nelielu daļu acs virsmas.

2. Nepareizi ievietotas lēcas var ietekmēt redzes asumu – jūs redzēsiet nevis labāk, bet gan sliktāk.

3. Kontaktlēcas, kuras ir pārāk tuvu acij var izraisīt contact lens that is too close to the eye can cause cornea to enter the blood vessels. A false-sized lens may also be the cause of irritation or inflammation.

4. Ja optometrists jums izraksta kontaktlēcu recepti, tad viņš jūs arī iepazīstinās ar to lietošanu. Ja jūs nepareizi kopsiet lēcas vai darīsiet to neatbildīgi, jūs varat nopietni izdarīt pāri savām acīm.

Ja vēlaties izmēģināt krāsainās kontaktlēcas bez dioptrijām, bet neziniet kā lai izvēlas?

Mēs tomēr iesakām doties pie optometrista un jautāt pēc receptes. Jāpiemin, ka vairākums lēcu ir ar izliekumu līdz 8.6, bet ir svarīgi zināt kāds diamets ir vajadzīgs un to palīdzēs noskaidrot optometrists. Jums arī ir jāzina kā jārūpējas par lēcām! Lai arī pareiza izmēra, bet nepareiza kopšana var būt nopietns drauds jūsu acīm!

Kopsavilkums

Pienācīgi koptas, uzglabātas un lietotas lēcas ir ērts palīgs ikdienas gaitās. Lēcas neietekmē to, kā skataties uz plašo pasauli. Attēls vienmēr ir safokusēt, lai arī kur skatītos un redzes leņķis ir platāks – to neierobežo briļļu rāmis un netraucē atspulgi uz briļļu lēcām. Kontaktlēcas neietekmē sals un tās neapraso no temperatūras maiņas. Lieki piebilst par to priekšrocībām sportojot. Lai ērta lēcu lietošana!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jaunumi