Kāds ir labākais lēcu šķidrums?

Kāds ir labākais lēcu šķidrums

Vislabākais lēcu šķidrums ir tas, ko izmantojat, lai pareizi notīrītu lēcas. Punkt. Ja esat nevērīgi vai slinki un pareizi nemazgājat lēcas, nav nozīmes tam, kādu lēcu šķidrumu izmantojat. Lēcas joprojām ir netīras. Tomēr, ja labi rūpējaties par lēcām, tad jebkurš lēcu šķidrums, kas tiek pārdots Lecas24.lv veikalā, labi paveiks savu darbu.

Protams, tas nenozīmē, ka starp lēcu šķidrumiem vispār nav atšķirības. Lēcu šķidrumi, kas tiek pārdoti Lecas24.lv interneta veikalā, ir tā saucamie daudzfunkcionālie lēcu šķidrumi. Faktiski ir arī cita veida risinājumi lēcu tīrīšanai, piemēram, ūdeņraža peroksīda šķīdumi, taču tos nav tik vienkārši lietot, pastāv dažādi riski, tie nav piemēroti parastajam lēcu trauciņam utt. Ja jums nav paaugstināta jutība pret visiem universālajiem šķidrumiem, mēs iesakām izmantot universālos lēcu šķidrumus.

 

Ja lēcu šķidrums man nav piemērots, vai tas nozīmē, ka šķidrums ir slikts?

Ak, pasaule būtu tik vienkārša – tad mēs savā veikalā varētu piedāvāt tikai šo un labāko lēcu šķidrumu! Dažādos lēcu šķidrumos ir dažādi dezinfekcijas līdzekļi, mitrināšanas līdzekļi, mitrinošie līdzekļi, virsmaktīvās vielas, konservanti. Lēcu šķidrumiem var būt atšķirīgs pH līmenis (asaru plēves pH parasti ir 7.3-7.7). Daži lēcu šķidrumi efektīvāk noņem baktērijas x, citi atkal noņem baktērijas y, daži lēcu šķidrumi spēj efektīvāk noņemt papildu baktērijas utt. Dažiem lēcu šķidrumiem ir tāda priekšrocība, ka tie ir efektīvāki olbaltumvielu un lipīdu atlieku noņemšanai, kas nogulsnējas uz lēcas virsmas.

Ja viens lēcu šķidrums jums nav piemērots, nevar teikt, ka šis šķidrums ir slikts un nav piemērots nevienam. Tas vienkārši neder jūsu acīm – jūs varat būt jutīgs pret dažiem komponentiem, vai arī šis lēcu šķidrums nespēj noņemt dabiski sastopamo slikto olbaltumvielu-lipīdu kombināciju acī (kopumā acī ir līdz 400 dažādu olbaltumvielu). Vai arī nesaderības iemesls ir cits komponents. Daži pētījumi ir atklājuši, ka, piemēram, X zīmola lēcas labāk sader ar Y zīmola lēcu šķidrumu, savukārt citi sader sliktāk, taču pētnieki vēl nav par to pilnībā pārliecināti. Tāpat kā lēcu gadījumā, lēcu šķidruma izvēlei nepieciešami zināmi izmēģinājumi un kļūdas. Tomēr šķidruma cenai nevajadzētu būt svarīgam rādītājam. Piemēram, C-Well lēcu šķidrums, kas ir gandrīz vispieejamākais, mūsu vietnē ir saņēmis daudz reizes vairāk atsauksmju nekā citi zīmoli, un visi vērtētāji tam ir piešķīruši 5 zvaigznes.


Vai jūs zināt, kuras baktērijas var uzkrāties uz lēcu virsmas?

Vienā pētījumā, kurā salīdzināja lēcu šķidrumus, tika noskaidrots, cik šķidrumi efektīvi attīrīja no šādām baktērijām: staphylococcus aureus (stafilokoks), pseudomonas aeruginosa (ļoti spirālveidīga baktērija), escherichia coli (zarnu nūjiņa vai kolibaktērija, kas var izraisīt nopietnas slimības) un haemophilus (meningīta izraisītājs) un citi ļaundabīgi audzēji, kas izraisa baktēriju keratītu un konjunktivītu. Visas šīs baktērijas var atrast uz lēcas virsmas – tās var iekļūt acīs, it īpaši no nenomazgātām rokām, bet arī no slikti izskalota trauka vai pavirši nomazgātām lēcām. Šis baktēriju saraksts, iespējams, ir pietiekami drausmīgs, tāpēc, lūdzu, pareizi lietojiet lēcu šķidrumu!

 

C-Well BioTrue Opti-Free Renu Multiplus Horien SoloCare
C-Well läätsevedelik BioTrue läätsevedelik Opti-Free Express Renu läätsevedelik  Horien 500ml SoloCare Aqua
Attīra, dezinficē
Minim. uzglabāšanas laiks*  6 stundas  4 stundas  6 stundas  4 stundas  6 stundas   –
Pēc pudelītes atvēršanas
laiks
 90 dienas 90 dienas  180 dienas 90 dienas  90 dienas  90 dienas
Piemērots silikona
hidrogela lēcām
 jā  jā  jā  jā  jā
Labākā īpašība Visizdevīgākā cena. Lielisks mitrinātājs. Klientu iecienīts  Uztur aktīvo asaru šķidruma olbaltumvielu daudzumu, labi mitrina  Labi attīra un dezinficē   Attīra un dezinficē, piemērots arī jutīgām acīm  Draudzīga cena, universāls šķidrums   Attīra no olbaltumvielu netīrumiem un mitrina
Pudeles lielums  

60 ml, 100 ml, 360ml

 

120 ml,
300 ml

 

120 ml,
355 ml

 

120 ml,
360 ml

 500 ml  

90 ml,
360 ml

Komplektā ir konteiners  

jā (bakteriostatisks)

 jā  jā  jā  jā  jā
Vidējais vērtējums no mūsu klientiem  

5,0 (vispozitīvākās atsauksmes)

 5,0  4,0  5,0  nav vērtējumu  nav vērtējumu

*lūdzu, vienmēr ievērojiet lietotāja instrukcijā sniegto informāciju

 

Kā lietot lēcu šķidrumu?

  1. Mazgājiet kontaktlēcas katru dienu vai pēc katras lietošanas reizes (ja lēcas maināt dienas laikā)
  2. Neatšķaidiet lēcu kopšanas līdzekli un nelejiet jaunu šķīdumu traukā esošajam šķīdumam.
  3. Neskalojiet lēcu trauku ar krāna ūdeni un nemazgājiet ar to lēcas. Fizioloģiskais šķīdums, mutes un acu pilieni arī nav piemēroti mazgāšanai.
  4. Lai arī daudzfunkcionālo šķidrumu sauc arī par no-rub šķidrumu (t.i., mazgājot lēcas nav nepieciešams berzēt), optometristi to noteikti iesaka darīt. Katrā lēcas pusē ielejiet dažus pilienus šķīduma un apmēram 5 sekundes paberzējiet lēcu. Pēc tam rūpīgi noskalojiet gan lēcas, gan trauciņu.
  5. Izmetiet veco trauku ar vecajām lēcām. Pie mums varat iegādāties jaunu trauciņu ar jaunu lēcu šķidrumu.
  6. Ievērojiet ieteikumus un padomus lēcu šķidruma lietošanas instrukcijā. Un atcerieties, ka lēcu šķidruma lietošanā nav jābūt taupīšanas, jo tā ir bīstama spēle uz acu veselības rēķina.

Skatīt visus lēcu šķidrumus šeit

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jaunumi