Ja kontaktlēcas nenāk nost

Lielākā daļa kontaktlēcu valkātāju reizi pa reizei ir saskārušies ar šo situāciju, kad kontaktlēcas nenāk ārā! Tās var iestreģt acs ābolā, vai arī zem plakstiņiem.
Tas var notikt arī tad, kad stipri esiet berzējuši acis un plānas lēcas pielīp, vai tad, kad Jūsu acis ir sausas, tās pielīp pie acs.

Ko darīt šādā situācijā? Pirmām kārtām- nekrītiet panikā!

  1. Cītīgi nomazgājiet rokas. Starp citu, Amerikas Optometristu Asociācija iesaka izvairīties no ziepju lietošanas, kuras ir grūti nomazgāt no ādas, jo tās pēcāk var nejauši iekļūt acī vai uz kontaktlēcas.
  2. Iepiliniet acī mitrinošus acu pilienus. Tas var palīdzēt atraisīt kontaktlēcu. Pagaidiet brīdi.
  3. Mierīgi atrodiet aizslīdējušo kontaktlēcu. Un nebaidieties- tā nevar pavisam pazust kaut kur aiz acs. Acsābols ir ā atsevišķs nodalījums, aiz kura nekas nevar nozust nekādā gadījumā. Ja lēca nav nejauši pirms tam zikritusi nepamanīta, tad tai noteikti jābūt kaut kur acs stūros vai malās.
  4. Ja acu pilieni nav palīdzējuši, un Jūs lēcu tomēr nevariet atrast, tad iepiliniet vēl pa pilei vai divām. Pagaidiet brītiņu, kamēr tie iedarbojas, lēcai jāsāk kustēties (sliktākajā gadījumā tas var aizņemt līdz 20 minūtēm laika). Jūs variet arī pamēģināt aizvērt acis un viegli pamasēt pakstiņus. Vai arī kustināt to ātri un straujām kustībām, lai lēca pārvietojas pretējā pusē. Vēl palīdz, ja plakstiņus cieši sažmiedziet, vairākas reizes pēc kārtas.
  5. Ieslēdziet TV (vai atveriet grāmatu), izvēlieties kādu skumju filmu, pie kuras paraudāt mazliet! J Asaras samitrinās aci un tās var palīdzēt izkustināt iestrēgušo kontaktlēcu.
  6. Ja nekas no augstāk minētā nav palīdzējis un kontatktlēcu nav izdevies izņemt, konsultējieties ar oftalmologu.

 

Kad kontaktlēca no acs beidzot ir izņemta, atceries mācību un iegaumē…

  • Lieto mitrinošus acu pilienus regulāri;
  • Parunā ar savu oftamologu vai optometristu par savu sauo acu problēmu;
  • Ievērojiet kontaktleču nēsāšanas noteikto režīmu, nenēsājiet tās ilgāk par atļauto laiku un vispar reizi nedēļā atpūtiniet acis no kontaktlēcu valkāšanas.
  • Ja pēc iestrēgušās kontaktlēcas izņemšanas acu apsārtums nav pazudis vai tās pat sāp, meklējiet neatliekamo medicīnisko palīdzību!
Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jaunumi