Balti plankumi uz kontaktlēcu virsmas. Ko darīt?

Balti plankumi, kas uzkrājušies uz kontaktlēcu virsmas izraisa fakts, ka asaras satur lipīdus (ūdenī nešķīstošus savienojumus, piemeŗam, taukus, eļļas, vaskus u.c.) un olbaltumvielas. Dažreiz to var izraisīt izmaiņas asaru hormone sastāvā, diētas vai zāļu terapijas laikā.

Ko darīt, kad šie baltie plankumi uz kontaktlēcas virsmas mēdz bieži parādīties?

 

  1. Lai gan daudzi kontaktlēcu lietošanas noteikumi ziņo, ka leēcas nedrīkst berzēt, tās joprojām var būt atlikušās proteīna nogulsnes. Maigi paberzējiet kontaktlēcas 5-10 sekundes un ieliekat tās tīrā traukā ar svaigu kontaktlēcu šķīdumu.
  2. Bieži lietojiet acu pilienus. Papildus faktam, ka acu pilieni mitrina acs virsmu, tie samērcē baltos blankumus un izšķīdina tos. Tādējādi tie pārvietosies uz malām, kur tiem vislabāk būs pazust. Pārbaudiet, protams, vai Jūsu acu pilieni ir piemēroti lietošanai kopā ar kontaktlēcām.
  3. Taupīšana neatmaksājas- nelietojiet kontaktlēcas ilgāk par atļauto laiku. Diemžēl, tas var notikt arī tad kad tās uz brīdi izņemiet, piemēram, mazgājot seju.. Uz nolietotām kontaktlēcām biežāk parādās proteīnu atliekas. Protams, lēcu konteineris jālieto pareizi. Viena 360 ml pudelīte lēcu šķīuma būs pietiekami ikdienas tīrīšanai apmēram mēnesim!
  4. Meikaps, matu laka un citas substances var iekļūt acs mikroskopiskajās daļiņās, tādējādi proteīna daļiņas nogulsnējas.
  5. Ja viss iepriekš minētais nenostrādā, vai neiek ievērots, tad iegādājieties jaunu kontaktlēc pāri un/ vai pamēģiniet cita zīmola lēcas. Jūs arī variet pārorientēties un lietot tikai vienas-dienas lēcas. Tas parasti palīdz.
Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jaunumi