Asinsizplūdums acī. Bīstams vai drošs?

Asinsizplūdums acī ne tikai sabojā garastāvokli un var izraisīt sāpes, bet arī rada trauksmi – ja nu tā ir bīstama slimība? Vai, cerams, ka tā ir tikai kosmētiska problēma?

Kad Jūs skatieties acīs, šo balto lielo daļu sauc par sklēru. Sklēru pārklāj gļotāda, kurai ir ļoti laba asins apgāde. Protams, šie asinsvadi ir ļoti sīki un trausli, tāpēc laiku pa laikam daži no šiem asinsvadiem plīst un neliels daudzums asiņu izplūst zem gļotādas. Ieskatoties spogulī, uz acs baltās daļas redzat sarkanu asinsizplūdumu.

 

VISIZPLATĪTĀKIE ASINSIZPLŪDUMA CĒLOŅI

  1. Trieciens vai sitiens pa aci. Dažreiz to var izraisīt pat spēcīga acu berzēšana.
  2. Pārāk ilga kontaktlēcu nēsāšana.
  3. Acu iekaisums.
  4. Diabēts.
  5. Augsts asinsspiediens.
  6. Acu operācija, dažu zāļu, piem., aspirīna lietošana.
  7. Smags klepus, šķaudīšana, vemšana vai sasprindzinājums smaga aizcietējuma gadījumā. Ja esat slims, asinsspiediens paaugstināsies galvas zonā. Tā kā acu asinsvadi ir sīki, nav jānotiek nekam lielam, lai kāds no tiem plīstu. Alerģijas slimnieki, kuri nepārtraukti un stipri šķauda vai klepo, bieži sūdzas par asinsizplūdumiem.
  8. KTZ vai “Kas to zina?”. Ir taisnība, ka asinsizplūduma cēloņi acīs bieži nav identificējami. Ja tas notiek reti un asinsizplūdums pazūd 2 nedēļu laikā, iespējams, Jums nav jāuztraucas. Tomēr, ja asinsizplūdumi mēdz atkārtoties, apmeklējiet ģimenes ārstu, jo tas var būt saistīts ar kādu citu veselības problēmu.

 

JA ASINSIZPLŪDUMS ACĪ JAU IR NOTICIS, KO DARĪT?

Asinsizplūdums acī ir kā zilums, to nevar ātri un efektīvi izārstēt. Tāpat kā zilums, tas pamazām kļūst gaišāks un galu galā pazūd. Jūsu ķermenim vienkārši jāuzsūc noplūdušās asinis. Galvenais – neberzējiet acis, jo tas nepalīdzēs. Dažreiz ir ieteicams acij uzlikt kompresi vai palūgt farmaceitam acu pilienus, bet neceriet, ka pēc dažām dienām problēma izzudīs.

Ja asinsizplūdumi acī ir reti, vienkārši esiet pacietīgs, jo tas var ilgt līdz pat 10-14 dienām vai pat nedaudz ilgāk. Ja asinsizplūdums pāris nedēļu laikā nepāriet vai to papildina stipras sāpes acīs, neskaidra redze, galvassāpes vai tas ietekmē redzes jutību, t.i. problēma nav tikai kosmētiska, tad noteikti nekavējoties apmeklējiet oftalmologu vai ģimenes ārstu. Ja šāda problēma rodas gados vecākiem cilvēkiem, viņiem noteikti jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, lai izslēgtu nopietnākas veselības problēmas.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jaunumi