Acu miegšana – droši vai kaitīgi?

Kāpēc mēs piemiedzam acis ik reizi, kad nevaram kaut ko skaidri saredzēt? Iemesls ir tas, ka acīs iekļūst gaisma. Gaismas stari ceļo cauri izliektai acs lēcai un koncentrējas tīklenē. Pēc dažiem sarežģītiem procesiem jūsu smadzenes saprot, ka acu priekšā ir dažādas formas, krāsas un faktūras.

Tuvredzības gadījumā gaisma nav vērsta precīzi uz tīkleni – stari fokusējas pirms tīklenes un tīkleni sasniedz izkliedēti gaismas stari, tāpēc attēls rādās izplūdis un neskaidrs. Savukārt tālredzīgo cilvēku acī gaismas stari fokusējas aiz tīklenes, kā rezultātā cilvēks arī var piedzīvot neskaidru attēlu.
Gaisma no objekta, kuru jūs mēģināt saskatīt, konkurē ar gaismu no citiem objektiem, kuri atrodas jūsu redzes laukā. Šī, tā sauktā papildus gaisma, principā ir “troksnis”. Tātad, kad piemiedzat acis, jūs samazināt gaismu no citiem objektiem un izslēdzat šo “troksni”. Kad acu plaksti tuvojas viens otram, mazliet modificējama lēcas forma, bet tas redzes asumu praktiksi neietekmē. Svarīgākā loma ir gaismai, kuras daudzums samazinās šaurākas acu zonas dēļ. Principā, acs darbojas kā foto kamera. Kameras gadījumā varat pielāgot fokusu, acu gadījumā varat tās mazliet piemiegt, lai redzētu skaidrāk.

Tātad, acu piemiegšana ir droša jūsu acīm un nekaitē redzei, bet tas noteikti norāda uz faktu, ka jums ir nepieciešamās (jaunas) brilles vai kontaktlēcas. Ilgstoša acu miegšana var būt arī iemesls grumbiņām – tas nav kaitīgi, tomēr ne īpaši patīkami un baudāmi 🙂 Ņemot vērā to, ka acu miegšana neizbēgami sasprindzina sejas muskuļus, var rasties arī galvas sāpes.
Nemiedziet acis! Izvēlieties piemērotas brilles vai kontaktlēcas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jaunumi