5 iemesli, kāpēc izvēlēties vienreizējās lietošanas kontaktlēcas

kāpēc izvēlēties vienreizējās lietošanas kontaktlēcas

Kontaktlēcu lietotāji iedalās divās grupās: tie, kuri uzskata, ka vienreizējās lietošanas kontaktlēcas ir vislabākā lieta pasaulē, un tie, kuri… vēl nav atklājuši šo patiesību. Joks vai nē, taču vienreizējās lietošanas kontaktlēcām ir vairākas vērā ņemamas priekšrocības salīdzinājumā ar parastajām lēcām.

  1. Tās neuzkrāj visdažādākās asaru šķidruma atliekas (olbaltumvielas), kas var radīt acu kairinājumu.
  2. Jūs mazāk pieskaraties lēcai – tikai vienu reizi, kad ievietojat to acī. Tā rezultātā mazāk baktēriju nonāk saskarē ar acīm.
  3. Jums nav nepieciešams mazgāt lēcu – bieži vien acu kairinājumu izraisa nevis pati lēca, bet gan tās mazgāšanai izmantotais šķīdums.
  4. Vienreizējās lietošanas kontaktlēcas nenolietojas. Ilgstoši lietojamo lēcu virspusē var būt skrāpējumi, kas nereti ir ar aci neredzami (kas rodas, piemēram, kad izņemat lēcu no iepakojuma vai ievietojat to atpakaļ).
  5. Pētījumos ir konstatēts, ka lietojot vienreizējās lietošanas kontaktlēcas, patiesībā rodas mazāks atkritumu daudzums nekā lietojot ilgstošās lietošanas kontaktlēcas UN kontaktlēcu šķīdumu!
VARIANTSLĒCASLIETOŠANAS PERIODSIZMAKSAS GADĀ*
1. VariantsBiofinity 3 gab.
Cena 13,50 €
Dažāda stipruma acis.
Dienas deva 1 mēnesim.
Katru mēnesi nepieciešama arī
1 pudelīte BioTrue.
lēcu šķidrums par 10,30 €
Lēcas 108 €
Lēcu šķidrums 123,60 €
Kopā 231,60 €
Dienā 0,64 €
2. VariantsDailies AquaComfort Plus 120 gab.
Cena 68,04 €
Dažāda stipruma acis
1. dienaKopā 408,24 €
Dienā 1,1 €

BET VAI VIENREIZĒJĀS LIETOŠANAS KONTAKTLĒCAS IR TIK DĀRGAS?!

Visizplatītākais arguments pret vienreizlietojamām lēcām ir pat ne atkritumu daudzuma problēma, bet gan tas, ka tās nereti šķiet daudz dārgākas. Aplūkosim divus scenārijus. Mēs ceram, ka neviens, kas nēsā lēcas regulāri, neizlaiž dažas dienas vai pat nedēļas bez tām, bet izspēlēsim vairākus scenārijus😊. Biofinity zīmola lēcas ir mūsu ikdienas lēcu TOP 3, tāpēc mēs tās izvēlējāmies salīdzināšanai. Arī Dailies AquaComfort ir vienas no mūsu populārākajām vienreizējas lietošanas lēcām. Cik izmaksās viens vai otrs variants?

Kā redzat, cenu starpība nav tik liela – mēnesī iztērēsiet par aptuveni 12 eiro vairāk. Un, ja izvēlēsieties vēl lētākas diennakts vienreizējās kontaktlēcas (piemēram, Soflens Daily Disposable 120 gab. par 60,84), varēsiet ietaupīt vēl vairāk. Un, ja sekosiet līdzi mūsu akcijām, vienreizējās lietošanas lēcas varēsiet iegādāties par gandrīz tādu pašu cenu, kādu citādi maksātu par ilgāk lietojamām, acīm mazāk draudzīgām lēcām.

Ja jūs nevarat novērtēt komfortu (kas ir saprotams), kāda ir Jūsu acu veselības cena? Kādu cenu Jūs tai piešķirtu?

Vai jūs uztrauc tas, ka katru dienu radāt arvien vairāk plastmasas? Ja jūs visas šīs lēcas, ko gatavojāties izmest parastajā atkritumu konteinerā, ievietosiet speciāli plastmasai paredzētajā konteinerā, tās vismaz tiks atkāroti pārstrādātas! Tādējādi, dodot iespēju šos plastmasas iepakojumus izmantot atkārtoti, samazinot ietekmi uz dabu.

Bet kā vienmēr – izvēle ir Jūsu! Noteikti ieklausieties optometrista ieteikumos. Un, arī ja lietojat parastās lēcas, tīriet tās pareizi un ievērojiet “labas lēcu lietošanas praksi”. 

Un, ja lasāt šo ziņu vasarā, iespējams, nogurdinošam ceļojumam vai pārgājienam, izvēlēsieties iepakot līdzi tieši vienreizējās lietošanas lēcas, vai ne?!

* Cenas norādītas uz 2022. gada jūniju

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jaunumi